Kambyses tapte hær

av (forfatter), Monica Carlsen (oversetter) og Erich Kruse Nielsen (oppleser).

Cappelen Damm 2018 Lydfil

Gjennomsnittlig terningkast: 4.50 (16 terningkast.)

61 bokelskere følger dette verket.

Kjøp boken hos

Kjøp boka hos Akademika Kjøp boka hos ark.no

Omtale fra forlaget

Kambyses tapte hær er et adrenalinkick av en thriller og et tankevekkende arkeologisk eventyr. I år 523 før Kristus sendte den persiske keiseren en armé gjennom Egypts ørken for å ødelegge orakelet i Siwa. Sagaen forteller at et eller annet sted der ute i ørkensanden ble hærstyrken overrasket av en sandstorm og levende begravet. Femti tusen menn forsvant. To og et halvt tusen år seinere skylles et lemlestet lik opp på Nilens bredd ved Luxor, en antikvitetshandler blir brutalt myrdet i Kairo og en respektert britisk arkeolog blir funnet død ved utgravningene av nekropolis ved Sakkuara. I begynnelsen er det ingen som setter disse hendelsene i sammenheng med hverandre. Ikke før politimannen Yusuf Khalifa i Luxor fatter mistanke. Tara Mullray, datter av den avdøde arkeologen mener også at det er noe som ikke stemmer, og begge begynner å nøste i saken. På jakten etter sannheten skal de måtte kjempe en hard kamp for å overleve. Ikke bare har de onde og forherdete motstandere de må utmanøvrere, de skal også slåss mot spøkelsene fra sin egen fortid.

Bokdetaljer

Forlag Cappelen Damm

Utgivelsesår 2018

Format Lydfil

ISBN13 9788202550035

EAN 9788202550035

Genre Politi og detektiver Krim Thrillere

Språk Bokmål

Utgave 1

Finn boka på biblioteket

Du kan velge et fast favorittbibliotek under innstillinger.

Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!


Bokelskeres terningkastfordeling

2 6 7 0 1 0

Bokomtaler

En ganske så smart og spenstig eventyrroman fra Egypt. Solid underholdning, særlig for de av oss som er en smule interessert i det gamle Egypts historie (og for de av oss som har hatt gleden av å besøke pyramidene). Boken kom ut i 2003 og føles nok mer enn en smule foreldet etter de siste årenes omveltninger i landet. Som et spenningseventyr fungerer det imidlertid forbausende godt i dag også. Som flere har påpekt er Sussmans bøker langt bedre enn utgivelsene til hans noe mer kjente kollega Dan Brown.

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Røvarroman frå Egypt. Litt usannsynlig.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Skriv en omtale Se alle omtaler av verket

Diskusjoner om boka

Ingen diskusjoner ennå.

Start en diskusjon om verket Se alle diskusjoner om verket

Sitater fra dette verket

With books even the poorest hovel in the world is transformed into a palace. They make everything seem so much more bearable.

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Legg inn et nytt sitat Se alle sitater fra verket

Bokelskere som følger boka

61 bokelskere følger dette verket.

Se alle bokelskere som følger dette verket

Du vil kanskje også like

  • "Osiris-labyrinten" av Paul Sussman
  • "Tempelets hemmelighet" av Paul Sussman
  • "Den tapte oasen" av Paul Sussman
  • "Pønsj" av Elmore Leonard
  • "Raphael Ignatius Phoenix' siste vitnesbyrd" av Paul Sussman
  • "Pyramidens hemmelighet" av Tom Martin
  • "Sendebud fra Nemesis" av Steven Saylor
  • "Kontrakt med Gud" av Juan Gómez-Jurado
  • "Hjemsøkt grunn" av Erin Hart
  • "Den tredje hemmelighet" av Steve Berry
  • "Aksjon Aquitaine - 1" av Robert Ludlum
  • "Tempelhøydens hemmelighet" av Michael Byrnes
Alle bokanbefalinger for dette verket