Omtale fra forlaget
Vattenfestivalen 1997. Politimannen Tomas Wolf er med barna sine på en båtkonkurranse i Stockholm da et lik flyter opp foran øynene på tilskuerne. På den døde oppdages en tatovering, halvveis skrapet bort, som Tomas vagt kjenner igjen fra tiden sin som FN-soldat på Balkan.Samtidig befinner journalist Vera Berg seg på en øde parkeringsplass i Malmö, der hun tar imot et automatgevær. Hun skal skrive en reportasje om hvor lett det er å kjøpe våpen. Det leder henne videre til en kriminell MC-gjeng hun har vært i kontakt med tidligere.Fra hver sin kant nøster Tomas og Vera i saker som leder mot en gryende krig mellom Balkan-mafiaen og MC-gjengen. Og innen sommeren blir til høst, blåser det opp til full storm.Albinoen er fjerde bok i den bestselgende krimserien Skumringstimen.
Forlag Kagge
Utgivelsesår 2025
Format E-bok
ISBN13 9788248941590
EAN 9788248941590
Serie Skumringstimen (4)
Genre Politi og detektiver Krim
Omtalt tid 1990-1999
Språk Bokmål
Sider 459
Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!
Har blitt så kjent med karakterene i bøken at jeg faller rett inn i settingen med en gang jeg starter på boken. Spennende og enkel lesning.
Ingen diskusjoner ennå.
Start en diskusjon om verket Se alle diskusjoner om verket8 bokelskere følger dette verket.
Se alle bokelskere som følger dette verket