Omtale fra forlaget
Journalist Heloise Kaldan holder på å lage en reportasje om døende dansker da Jan Fischhof, en eldre kreftsyk mann fra Sønderjylland, betror henne at han i sin ungdom var involvert i en alvorlig forbrytelse. Heloise begynner å undersøke saken, og da hun oppdager at den har forbindelse til en rekke uløste forsvinningssaker på 1990-tallet, får hun hjelp fra sin gode venn, politietterforskeren Erik Schäfer.
I et kappløp mot tiden må hun komme seg til Sønderjylland og avdekke de gamle sakene før Fischhof dør. Hvor ble det av jentene som forsvant? Hvem var mannen de lokale kalte Pitbull? Og hadde Fischhof noe med hans død å gjøre?
Pitbull en sterk krim om å gjøre opp for fortidens synder før det er for sent, og tredje bok i serien om Kaldan og Schäfer.
Forlag Vigmostad Bjørke
Utgivelsesår 2020
Format Innbundet
ISBN13 9788241951473
EAN 9788241951473
Serie Heloise Kaldan (3)
Språk Norsk bokmål
Sider 397
Utgave 1
Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!
En lang og, etter hvert temmelig kompleks historie.
En døende manns hviskende ord pirrer Heloises nysgjerrighet. Sammen med Schæfer og diverse andre hjelpere graver hun i gamle kilder og arkiver for å finne svar. Utallige personer trekkes inn i historien og hun avdekker snart både løgner og bedrag som dekke for kanskje mer alvorlige saker. Det viser seg sakte men sikkert at den døende mannens ord skjuler mer grusomhet enn hva noen kunne tenke seg.
Til krim å være savner jeg likevel litt "klassisk" spenning. Det topper seg litt her og der, men stort sett er det mer helheten og nysgjerrigheten på hva som faktisk har hendt, som blir drivkraften. Det blir også svært mange navn å forholde seg til. Må innrømme at jeg til tider slet litt med å huske hvem som var hvem osv.
Hancock skriver godt men jeg nøyer meg med en firer denne gang..
Ingen diskusjoner ennå.
Start en diskusjon om verket Se alle diskusjoner om verket