Omtale fra forlaget
Jeg fant rolletolkningen i John McEnroe," forklarte Tom Hulce, som spilte Mozart i filmen Amadeus. "McEnroe ligner Mozart. Ung og briljant, men han kan ikke holde munn - og avskyr autoriteter, dommere, linjemenn, normer og regler. På en måte liker vi å sammenligne oss med ham. På en annen måte blir vi skremt av hans mangel på kontroll. Slik var det med Mozart også." Tim Adams har skrevet en annerledes biografi om en idrettsutøver. - Ja, hva foregikk i hodet på John McEnroe? - en av tidenes største tennisstjerner. Denne ubehøvlede og arrogante rikmannssønnen som kranglet og kverulerte. "Answer the fucking question!!!" Det ble hans varemerke. "Å være John McEnroe" handler rett og slett om det moderne menneskets gissel, følelsen av total meningsløshet. "Ibland säger faktiskt sport något om våra liv. 'Å være John Mcenroe' är en av de bästa moderna böcker jag läst. 144 sidor utvaskat guld från samtidens komplicerade värld sett via en neurotisk superbrats tenniskarriär." Fredrik Virtanen, Aftonbladet
Forlag Arneberg
Utgivelsesår 2007
Format Heftet
ISBN13 9788291614397
EAN 9788291614397
Omtalt person John McEnroe
Språk Bokmål
Sider 134
Utgave 1
Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!
Jeg skal gjøre noen intervjuer under Kapittelfestivalen i Stavanger i september 2019. Her er bøker jeg leser som forberedelse.