Eg rekna jo med at den versjonen til avisene er litt einsidig. Likevel er det vel slik at det er nokre forlag som eig Bokskya og nokre som må betale. Korfor har de ikkje gått inn i ei inkluderande løysning, kor alle kan vere med å eige på same premissene?

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Viser 1 svar.

Jeg tror flere har hatt anledning til å gå inn på eiersiden da prosjektet startet, uten at jeg er sikker på det.

Både eierforlag og andre forlag betaler det samme for å distribuere bøkene gjennom DDS/Bokskya, så det er ingen forskjell her. Men eierforlagene har brukt ganske mye penger på å få det hele i gang. I praksis betaler eierforlagene for noe som alle kan bruke, og det kommer til å gå noen år før investeringen går i null.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Sist sett

St. YngheadAnn ChristinKirsten LundPiippokattaTherese HolmBjørg Marit TinholtSolNicolai Alexander StyveKarina HillestadAnneWangIngvild STorill RevheimRandiAJakob SæthreKarin BergEirin EftevandMarenmarithcEster SIreneleserHedvigBeathe SolbergGro-Anita RoenHelge-Mikal HartvedtMarianne  SkageVibekeAndré NesseVariosaSiv ÅrdalIngebjørgHarald KSigrid Blytt TøsdalSissel ElisabethHilde Merete GjessingMads Leonard HolvikEllen E. MartolBirkaGroSynnøve H HoelLinda Rasten