Den heter "Ringen". Og er forøvrig et godt eksempel på den typiske oppbyggingen vi lærte av spøkelseshistoriene ;)
Viser 8 svar.
Hei, jeg leste Ringen i går kveld og syntes det var en søt og vakker historie. Likte slutten godt. Dere skrev en historie som var mye, mye bedre enn klassen min. Vi havnet ikke en gang i boka hehe....Men nå som jeg endelig har juleferie har jeg tenkt å lese den boka igjen "Den store grøsserboka". For etter at jeg leste historien deres fikk jeg plutselig lyst til å lese hele boka og nå som jeg har juleferie har jeg endelig tid til det. Nå er det mange år siden jeg leste den boka og noen bøker er morsomt å lese igjen etter mange år.
Så koslig at du syns :) Jeg leste hele boka igjen for et par år siden og husker jeg virkelig koste meg. Det merkes litt på språket at det er barn som har skrevet, men fortellerevnen og fantasien er det ingenting i veien med. Fikk veldig lyst til å lese flere noveller om det overnaturlige egentlig.
Du er heldig som har ferie. Studerer du? Jeg har fortsatt alle eksamenene igjen, men er ferdig innen uka er over. Da skal jeg lese True Blood og høre mer Hunger games på lydbok :D
Ja, det vises godt at det er skrevet av barn, men likevel så husker jeg at det var mange gode historier med. Barn kan jo være veldig så kreative vet du:)Så jeg kommer nok til å kose meg med resten av boka i helga. Jeg er så glad jeg har tatt vare på mange av bøkene jeg hadde som barn og ungdom, for av og til får jeg plutselig sånn lyst til å lese den og den bestemte boka og da er det godt å finne den. Så har et lagrinsrom der det er litt rot og mye bøker for det er ikke alle bøkene som får plass i de mest brukte rommene, dessverre:(
Jepp, jeg studerer og hadde min siste eksamen i dag så nå har jeg fri til neste år. Hurra! Det er så frustrerende å ha mange påbegynte bøker på den tiden, men som bare må vente til å ta fått på igjen når man må fokusere på pensum. Så i jul har jeg mange bøker å ta igjen og mange bøker jeg har lyst til å begynne på.
Hunger Games har jeg på norsk, leser bøker både på norsk og engelsk, men når jeg er i bokhandelen tar jeg det første jeg finner. Ser jeg ikke boka på engelsk der og da tar jeg den norske utgaven, men når det er bestemte forfattere, altså favorittforfattere så foretrekker jeg å lese på engelsk for noen av forfatterne mister sin særegne måte å skrive på når man er oversatt. Men hvis det er noen jeg ikke har høt om eller lest noe av før, så tar jeg en norsk utgave uten at det gjør meg noe. Ja takk, begge deler:)
Ja jeg skulle ønske jeg tok vare på mine kjære barnebøker. Forhåpentligvis er de stuet bort hjemme et sted og ikke kastet. Jeg har alltid vært en samler, men det er først da jeg ble voksen jeg begynte å samle for å spare på det. Hver gang jeg finner en artist eller film eller TV-serie eller bok jeg liker godt, prøver jeg å skaffe den så jeg kan ta den frem igjen og kose meg med den flere ganger.
Akkurat bøker er jeg litt usikker på om jeg vil like å lese flere ganger, for der er jo mye av drivet i å lure på hva som vil skje, og de er ofte veldig lange (i forhold til en film). Men det kommer an på om boken inneholder kos på hver side eller kun et "mysterium" (eller annen historie) for hvis det er alle dialogene, karakterene og de morsomme småepisodene som er med og gjør boken bra er den vel like bra å lese flere ganger. Som Harry Potter. Tror jeg skal lese Sølvhingsten igjen for jeg husker jeg var veldig begeistret for den serien da jeg var liten.
Filmer og tv-serier kan jeg se opptil flere ganger uten å gå lei. Det samme med bøker. I en mysteriebok/krim så skjønner jo man hva som skjer og hvem som står bak mordet osv...men av og til er det morsomt å lese de flere ganger, spesielt når det er snakk om fengende bøker. Noen bøker leser jeg på nytt for at jeg kan plutselig oppdage ting jeg ikke la merke til før, noen leser jeg på nytt fordi de er fryktelig morosmme, og noen bøker må jeg bare lese flere ganger for at de betyr mye for meg. Men det må være spesielle bøker da for at jeg skal lese flere ganger. Jeg gjør det ikke med alle med tanke på hvor mange andre bøker jeg har lyst til å lese, så det er spesielt favorittbøker jeg kan lese om igjen nå og da for å friske opp hukommelsen og få den samme herlige feelingen da jeg leste dem den første gangen:)
Også er det kjekt å lese bøker/se filmer på nytt igjen hvis slutten forandrer alt ;) Jeg har lyst til å se filmen Shutter Island igjen for å se ting med nye øyne. Også er jeg litt nyskjerrig på om slutten er så klar som jeg først trodde eller om den er åpen for tolkning.
Har ikke sett filmen Shutter Island, men har veldig lyst for boka var absolutt fengende!
Okey, skal sjekke den ut:) Skal bli morsomt å lese den. Heldig dere som ble med i boken. Jeg er misunnelig:)