Hudløst og nært om overlevelse og verdighet...fantastisk trilogi som kan leses mange ganger.

Godt sagt! (1) Varsle

Viser 5 svar.

Helt enig. Albertebøkene er noe av det fineste som er skrevet på norsk. Blir aldri lei av dem.

Godt sagt! (1) Varsle

Jeg leste dem for andre gang i år og fikk mye mer ut av dem enn første gang for 30 år siden. Har allerede lyst til å lese en gang til.

Godt sagt! (1) Varsle

Leste bøkene som ungjente. Gjorde inntrykk. Fikk lyst til å lese dem igjen. Mener å huske at Alberte og Jacob gikk på TV? Mona Tandberg spilte Alberte.

Godt sagt! (1) Varsle

Du må lese dem en gang til! Stemmer det. De ble filmet og Mona Tandberg spilte hovedrollen.

Godt sagt! (1) Varsle

Ja, jeg ble inspirert av deg til å lese Cora Sandel på nytt så det skal jeg! Men i dag var jeg på bokmesse i Oslo og lot meg friste så nå er det veldig mange bøker og vanskelig å prioritere hvilken rekkefølge ....Noe som vel egentlig er et luksusproblem :-)

Godt sagt! (1) Varsle

Sist sett

LaddenSverreLeseberta_23DemeterHegeKirstenPiippokattaReidun Anette AugustinEirin EftevandRavnSiri HelsethflaTor Arne DahlJannaJulie StensethIreneleserAvamarvikkisalpakkaKaramasov11Jan-Olav SelforsKjetilHeidi Nicoline ErtnæsHarald KBjørg L.Tonje SivertsenSisselVeronicaKLisbeth Kingsrud KvistenHeidi BVidar RingstrømgretemorToveSiv Jane HettervikJohn LarsenFindusIna Elisabeth Bøgh VigreKristin_Tine SundalBente