Kjempebra. Så flott å finne slike norske kvalitetsbøker og kjempe at du nå formidlere det videre. Jeg vil jakte på bøker av Johan Bojer, skjønner jeg kan ikke være bekjent av å bare ha lest ei bok, nei det går ikke.
Vi heier fram Johan Bojer, han må frem fra glemselen!
Viser 4 svar.
Jeg melder meg herved inn i "Bojerklubben". Neste utfordring blir å få tak i alle bøkene? Noen på lager, Karin?
Å jada. pr i dag har jeg: "Den siste viking", "Vår egen stamme", "Kongens karer","Folk ved sjøen", "Troens makt". Så nå vet du det. Jeg tror jeg har lagt de til i "Til salgs" lista mi også.
Da er det bare å smi mens jernet er varmt. Da blir det 3 bøker på meg: Troens makt, Vår egen stamme og Kongens karer. De andre har jeg. Detaljene kan vi jo ta pr.meld.
Ja, det må han! Flott at vi er flere i heiakoret! Det virker som det er ganske lett å komme over Bojer i brukthandlene, dét kan vi jo i det minste glede oss over.
Det er en fryd å lese Bojer - både romanene og selvbiografiene; jeg koser meg med "Svenn" nå: Bojer er nygift, og paret har bodd to år i Italia - nå er de akkurat ankommet Sveits for sommeren, som vel må være 1900 (eller 1901?). Veldig morsomt å lese hans beskrivelser av folk han treffer og ting han opplever.