Den tredje boken i serien: Den siste magiker, som handler om Simen Klausen fra Kløfta og hans møte med magien. Nr. 1 heter Den siste magiker, nr. 2 Belz og Ebub.
I den tredje Nimrod får vi et oppgjør mellom magikerne og jegerne som jakter på dem. Vi får en litt overraskende avslutning på hele historien. Masse action og spenning under veis mot konklusjonen. Noen turer utenfor Kløfta får vi også med oss denne gangen. En serie rettet mot barn og ungdom. Simen hovedkarakteren er 12 år så da har en en idé om hvem den passer for aldersmessig. Anbefales, tror mange unge lesere vi kose seg med disse bøkene.

Godt sagt! (1) Varsle

Sist sett

NorahINA TORNESTone Maria JonassenHelena EEivind  VaksvikLaddenArne SjønnesenDolly DuckVidar RingstrømgretemorMaikenHarald KKaramasov11AvaMorten MüllerKjerstiIngvild SVibekeReidun SvensliTonje SivertsenGrete Aastorpingar hKristinEvaVebjørn FagernesCecilieJan Arne NygaardMarit HøvdeElin Katrine NilssenHilde H HelsethalpakkaKirstenSynnøve H HoelPiippokattaHeidiIngunnSverreLeseberta_23DemeterHege