Noe jeg synest er kjekt med Stephen King er bredden i tema og sjanger. Det er først når boka leses at jeg vet om den treffer meg. Og jeg kjenner meg også godt igjen i det du nevner om leseopplevelser i oppveksten. Det er ikke alle forfattere eller historier som har "tålt tidens tann", men det er helt greit. Det tar ikke bort leseopplevelsen fra oppveksten fordet.

Jeg liker godt å bla meg gjennom noen youtube-kanaler for å få nye lesetips, og rangering av ulike forfatteres verk er en fin metode for å generere klikk. Det kan være hjelpsomt men det er jo høyst subjektivt. Akkurat som om jeg skulle lage en egen liste, som kanskje ikke ville truffet andre King-lesere like godt.

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Sist sett

Stian AxdalElin Katrine NilssenGrete AastorpKarin BergKirsten LundCamillaRisRosOgKlagingHarald KIngunnBeathe SolbergEllen E. MartolDaffy EnglundEirin EftevandTatiana WesserlingTore HalsaJane Foss HaugenStig TKjerstiBerit B LieIngvildAkima MontgomeryHilde H HelsethJan Arne NygaardmarvikkisMorten MüllerTone SundlandSissel ElisabethFarfalleTorJoakimTor-Arne JensenOda Marie HBjørg Marit TinholtCecilie EllefsenDolly DuckIrakkIreneleserAnniken RøilTor Arne DahlIvar Sand