Jeg kom over boka Hvit tiger, av Aravind Adiga da jeg skulle finne en 1001-bok for august måned til Elidas lesesirkel (forfatter fra Asia). Boka har vunnet Booker-prisen i 2008. Så langt liker jeg boka godt. Det er en kort bok, 265 sider. Boka handler om hovedpersonens klassereise i India, om hvordan en lutfattig mann slår seg opp til å bli en rik teknologigründer. Boka er beskrevet som lettbent og humoristisk. Etter å ha lest denne, planlegger jeg å se filmen med samme navn, som finnes på Netflix :)

Håper alle bokelskere har hatt en fin helg. Her i gamle Østfold fylke har det vært en flott sensommerhelg med mye sol og godt vær. Det ble til og med et bad i går!

Godt sagt! (3) Varsle Svar

Viser 1 svar.

Hørtes ut som en spennende bok du leser og godt med et bad. håper du har en fin søndag :)

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Sist sett

Harald KSynnøve H HoelBjørg L.BenteTanteMamieBente NogvaNicolai Alexander StyvemarvikkiskntschjrldStig TBeathe SolbergDemeterIna Elisabeth Bøgh VigrePiippokattaKirsten LundJulie StensethMarenGitte FurusethBerit RSolveigTorill RevheimTine SundalTore HalsaAnniken RøilSt. YngheadAnn ChristinTherese HolmBjørg Marit TinholtSolKarina HillestadAnneWangIngvild SRandiAJakob SæthreKarin BergEirin EftevandmarithcEster SIreneleserHedvig