Ikke så mye ferie her heller, gitt. Jonas Lie har jeg ikke lest siden skoledagene …
Denne helgen regner jeg med å lese ferdig Jeg grunnla De forente stater av Hilde Susan Jægtnes. Hun var et helt nytt forfatternavn for meg, da jeg leste Marta Norheims anmeldelse av romanen på NRK. Og jeg må bare si meg enig: For ein roman! Hvis den holder helt ut, blir det en sterk femmer.
Neste bok ut blir antagelig Familien Moskat av Isaac Bashevis Singer, som jeg fikk tips om her inne. Eller kanskje Rødt støv av Jian Ma, som jeg kjøpte som e-bok for flere år siden, men helt hadde glemt.
Som lydbok har jeg akkurat startet på den fantastiske Ducks, Newburyport av Lucy Ellmann. Leste den da den kom i 2019 og skrev litt om den her på Bokelskere.. Den var på kortlisten til Booker-prisen det året, og vant senere den britiske litteraturprisen Goldsmiths Prize. Den fikk en sekser på terningen og plass i favoritthylla. En roman full av funny facts og ikke fullt så funny facts og en eventyrlig lek med ord ved bruk av bevissthetsstrømteknikk.
Ønsker dere en god lese- og sommerhelg!
Viser 1 svar.
Kjekt når en får god anbefalinger og anmeldelse faktisk stemmer overrens med en din/sin egen mening. Familien Moskat av Issac Bashevis Singer har jeg faktisk lest, likte den middels på skala vil jeg si, men håper du koser deg med den.
Håper du får en god helg :)