Jeg syns det blir litt for enkelt å gi religionen æren for de fine tingene, men ikke de stygge tingene. I stedet for å erkjenne at religonen også har blitt brukt til å undertrykke og gjøre uetiske ting, av dypt troende mennesker som har trodd de gjorde det rette.

Godt sagt! (2) Varsle Svar

Viser 1 svar.

"Han sa til ham: Du skal elske Herren din Gud av hele ditt hjerte og av hele din sjel og av all din forstand. Dette er det største og første budet. Men et annet er like stort: Du skal elske din neste som deg selv. På disse to budene hviler hele loven og profetene."

Matteus 22:37-40

Godt sagt! (4) Varsle Svar

Sist sett

Anne Berit GrønbechFrode Øglænd  MalminAvamarvikkisHelena ELilleviMads Leonard HolvikPirelliArvePer LundLailaHilde H HelsethWilliam BillisonThomas KihlmankriraIngeborg GEmil ChristiansenVannflaskeKirsten LundStig TJosteinLeseberta_23elmeHegeEivind  VaksvikKaramasov11TralteLene Andresenhelene ødegårdMarianne  SkageBeathe SolbergNorahHarald KJohn LarsenKjerstiCathrine PedersenLars Johann MiljeVidar RingstrømSigrid Blytt TøsdalTone Sundland