Hadde litt ferie i juni, så jeg skal også jobbe og synes det er helt greit :-)
Holder på med flere bøker, men denne helgen skal jeg først og fremst kose meg med siste bind i trilogien om Vernon Subutex av Virginie Despentes, som endelig har kommet i engelsk Kindle-utgave.
På øret har jeg The Panopticon av skotske Jenni Fagan. Likte The Sunlight Pilgrims utrolig godt, og denne virker også lovende. Hun har bare skrevet disse to romanene, men det kommer visstnok en ny til neste år.
Og så har jeg tenkt å prøve meg på lydboka Chiamami col tuo nome av André Aciman, men italiensken er såpass rusten at jeg har tenkt lese den på engelsk parallelt :-)
Vil også gjerne få trekke fram en sterk roman jeg ramlet over helt tilfeldig og leste i slutten av juni, nemlig Kvinnene snakker av kanadieren Miriam Toews. For å sitere forfatteren, ifølge en omtale i Sunnmørsposten:
«Handmaid's Tale» er en dystopi, skrevet for mange år siden, mens min bok er en reaksjon på noe virkelig som har skjedd – i vår egen tid
Ha en fin sommerhelg!
Viser 4 svar.
Så spennende med italiensk lydbok. Kan jeg spørre hvor du fant/kjøpte denne?
Kjøpte den på audible.uk, der jeg har et abonnement, og du finner den også på audible.com. Audible har for det meste engelskspråklige bøker, men langt fra bare det. Bla mange italienske bøker og bøker oversatt til italiensk. Sjekket nå for moro skyld ved å søke på italiensk under Advanced Search og velge Språk, og fikk treff på mer enn 10 000 titler :-)
Skal lese/lytte Napoli-kvartetten til Ferrante etter hvert også – sparer dem til jeg få bedre tid og mer ro på meg. Har lest de fire romanene på engelsk før og elsket dem – og kjøpte for en tid tilbake de to første som italienske lydbøker L'amica geniale og Storia del nuovo cognome. De to siste – Storia di chi fugge e di chi resta og Storia della bambina perduta –
finnes også på audible :-)
Tusen takk for tipset :)
Kjekt med trilogier, wow det er alltid kjekt å kunne fullføre. Mhm interresant med skotske forfatter. Mhm kult.
Mhm wow, ha en fin helg :)