Jeg har virkelig fått øynene opp for Bukowski med denne boka og Factotum. Rått og presist beskrevet fra en outsiderposisjon, med masse beksvart humor. Gleder meg til Ham on Rye.

Godt sagt! (2) Varsle Svar

Viser 1 svar.

Enig! Bukowski er en topp fyr.
Å beskrive en far som banker deg hvis det er ETT gresstrå som stikke opp av plenen når du har klippet gresset og han må legger seg på kne for sikte - det er et godt bilde. Et av de mange han bidrar med. Kjenner på meg at jeg må lese litt Bukowski igjen. Jeg har et par bøker stående i svensk oversetting; En snuskgubbes antekningar, og Historier från ingenstans.

Godt sagt! (1) Varsle Svar
Solum Bokvennen - STORT BOKSALG! Over 350 titler fra 40,-

Sist sett

Tor-Arne JensenRisRosOgKlagingMarit HeimstadFinn Arthur JohansenReidun Anette AugustinsveinAndreas VillangerNorman KnausHallgrim BarlaupVariosaelmeHilde H HelsethIngvildKjerstiIngvild SHilde VrangsagenKirstenHelge-Mikal HartvedtAnne Berit GrønbechAstrid SæverhagenBertyChristofferReidun SvensliKjell F TislevollTove Obrestad WøienTor Arne DahlBjørn Bakkeningar hBerit RLailaGroFindusJulie StensethEllen E. MartolAnniken RøilNorahGrete AastorpSynnøve H HoelSiv Jane HettervikNina