Eg er einig i at dette er ei fantastisk bok! Dette er ei barne- og ungdomsbok, men ei bok som vaksne og har godt av å lese. Det er gripande å lese historia om Hana, som hadde eit sorglaust liv i ein velståande familie, og som blei offer for Hitler si jødeutrydding. Det er og interessant å lese om Fumiko Ishioka, leiar for eit japansk holocaustsenter, sitt arbeid med å nøste opp Hana si historie. Ei viktig bok for å gi barn og unge kunnskap om historia og motivere dei til å arbeide for fred og toleranse.

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Viser 1 svar.

Tiltredes! Dette er ei bok på linje med "Anne Franks dagbok". Ei bok om en enkeltskjebne, og dermed lett å leve seg inn i. Veldig gripende og engasjerende.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Sist sett

John LarsenHelena ERonnyJulie StensethAvaHeidi LPiippokattaNorahEli HagelundHeidi Nicoline ErtnæsVariosaMarianne MSolAlice NordliLena Risvik PaulsenIngeborg GEivind  VaksvikMarit AamdalSigrid Blytt TøsdalBente NogvaLailaReidun SvensliBertyTor Arne DahlBjørn SturødHilde H HelsethStine AskeAnniken RøilIna Elisabeth Bøgh VigreLinda RastenRoger MartinsenHarald KTonje-Elisabeth StørkersenElisabeth SveeStig TTovesveinKorianderTone SundlandSigrid Nygaard