Jeg tror nok at det ikke bare var en fyr som skrev koranen, men flere fyrer. Selvmotsigelsene og gjentagelsene og ikke minst truslene om å brenne i et evig brennende helvete er noe som spesielt slår mot en i denne boka.
Altså tro, bygget på frykt for "dommedagen".
Dessuten alle de ønskene som "profeten" hadde, og som hab altså fikk oppfylt som "himmelske åpenbaringer" etter hvert som han ønsket det.

  • Jaggu var han heldig; han fikk alltid oppfylt alle sine ønsker fra "den allmektige" ...
Godt sagt! (0) Varsle Svar

Viser 3 svar.

Muhammed sies å ha hatt epilespi, og fikk sine "syner" under anfall. Jeg har selv hatt epilepsi, og vet hvordan dette kan utarte seg, men jeg ble aldri noen profet....i alle fall ikke eenda

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Jeg tror at sykdommen hans utviklet seg til stormannsgalskap etter hvert også.
Særlig etter at han flyttet til Medina og fikk bygget opp en hel hær som han kunne erobre nye landområder og folkemasser med.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

det er mange som er stormansgale, og putin og redogan er to andre. Skal tro hva de lider av..

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Sist sett

GunillaLars Johann MiljeMads Leonard HolvikEirin EftevandPiippokattaJohn LarsenHelena ERonnyJulie StensethAvaHeidi LNorahEli HagelundHeidi Nicoline ErtnæsVariosaMarianne MSolAlice NordliLena Risvik PaulsenIngeborg GEivind  VaksvikMarit AamdalSigrid Blytt TøsdalBente NogvaLailaReidun SvensliBertyTor Arne DahlBjørn SturødHilde H HelsethStine AskeAnniken RøilIna Elisabeth Bøgh VigreLinda RastenRoger MartinsenHarald KTonje-Elisabeth StørkersenElisabeth SveeStig TTove