Det er så deilig med en skikkelig lesehelg! Har ikke tenkt å gjøre noe annet enn å lese hele helgen (med unntak av å kjøpe en bursdagsgave til min niese på lørdag og dra i bursdagen hennes søndag ettermiddag).
Denne helgen går det i tungtvannsaksjonen, som jeg har vært fascinert av siden jeg fikk meg hytte i området for rundt 10 år siden, en fascinasjon som naturligvis har blitt enda sterkere i forbindelse med serien på NRK.
Jeg holder på å lese "Tungtvannsaksjonen" av Asgeir Ueland (Gyldendal 2013), som i følge forordet er den første samlede fremstillingen av aksjonen på norsk, og dersom jeg blir ferdig med den, skal jeg begynne på "Kampen om tungtvannet", Knut Haukelids egen skildring av aksjonen (Cappelen 1965), som jeg var så heldig å komme over på et antikvariat.

God bedring, Vibeke!

Godt sagt! (4) Varsle Svar

Viser 1 svar.

Tusen takk :-)

Tungtvannsaksjonen har jeg og blitt veldig fascinert av, mye på grunn av serien selvfølgelig. Også fordi vi har tilbrakt endel ferier i nærheten og da med noen dagsturer til Rjukan. På den tiden skjønte vi nok ikke hvor stort det var, men det gjør vi heldigvis nå.

Godt sagt! (2) Varsle Svar

Sist sett

Kirsten LundPiippokattaTherese HolmBjørg Marit TinholtSolNicolai Alexander StyveKarina HillestadAnneWangIngvild STorill RevheimRandiAJakob SæthreKarin BergEirin EftevandMarenmarithcEster SIreneleserHedvigBeathe SolbergGro-Anita RoenHelge-Mikal HartvedtMarianne  SkageVibekeAndré NesseVariosaSiv ÅrdalIngebjørgHarald KSigrid Blytt TøsdalSissel ElisabethHilde Merete GjessingMads Leonard HolvikEllen E. MartolBirkaGroSynnøve H HoelLinda RastenAnne-Stine Ruud HusevågTanteMamie