Naustet har jeg ikke lest, så jeg holder meg til å snakke Olavs draumar og Andvake. Smaken min er at bøker må ha godt språk og god en handling som er gripende.
Det jeg mener er at han klarer på sin mesterlige dramatiker måte å sette ei skrekkstemning, men at boka var aldri spennende for meg. Den var forutsigbar, og da synses jeg at historien ikke blir sterk nok til å gi den masse skryt. Han har sine fine lyriske temaer, gjenntakelser og andre rytmeinstumenter, men boka blir fortsatt kjedelig på en fin måte - og det er da jeg synes det blir litt jåleri.
Smaken er som en oppslått bok - delt. Andvake var både velskren og spennende, så da ble dette en skuffelse.

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Viser 3 svar.

Forstår. Tenkte etterpå at jeg burde skrevet: jåleri er det NEPPE, for å holde døra åpen for ulike tolkninger. Tross alt;) Jeg likte Olavs draumar og synes den var en fin mellombok før jeg leste Kveldsvævd.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Venter litt før jeg tar Kveldsvævd. Tror det er en grunn til at Fosse deler historien i tre bøker - at vi skal la det gå litt tid mellom hver bok.

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Ja, det kan hende. Jeg klarte ikke vente. Leste at han sa han ville fortsette å skrive romaner (fortellinger) nå og jeg oppfattet det som at de skulle være smalere og "mer nynorsk". Spent på fortsettelsen.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Sist sett

Sigrid Blytt TøsdalIreneleserJulie StensethVibekeSynnøve H HoelmarvikkisHeidiPer LundKirsten LundTurid KjendlieMariannelittymseAnne Berit GrønbechTor Arne DahlHanneMads Leonard HolvikMcHempettIngvild SAlice NordliPiippokattaNorahChristofferBeathe SolbergBeaKareteIngunn SVannflaskePernille GrimelandOleL. SeljeliKnutMRisRosOgKlagingTone HellinoronilleCathrine PedersenTorill RevheimDemeterAnn Helen EMarit FagernesAlexandra Maria Gressum-Kemppi