Enda en bok om hardt prøvede nordiske kvinner rundt forrige århundreskifte. De er kledd i skjørt og sjal og sjarmeres av en staut, guddommelig vakker fyr. Kvinnen selv er usedvanlig talentfull på et eller annet område, men hun plages gjerne av en ond person. Språket i boka er sånn passe, og persontegningene er relativt flate. Helt greit å lese, men heller ikke mer. Det som forundrer meg er følgende: Hva gjør at noen av disse bøkene utgis og regnes som triviallitteratur mens andre gis ut på "ordentlige forlag" og kjøpes inn av Norsk Kulturråd?

Godt sagt! (2) Varsle Svar

Viser 1 svar.

Jeg følte at bøkene var veldig knyttet til Islands historie og samfunn på 1900-tallet. At Karitas på en måte var en metafor for dette. Jeg likte bøkene om henne veldig godt.

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Sist sett

Stig TCamillaLailaAnne Berit GrønbechKirsten LundBeathe SolbergEllen E. MartolMorten JensenIngunnJKari ElisabethLars MæhlumIna Elisabeth Bøgh VigreReidun SvensliMaikenEster SNorahRandiGrete AastorpJulie StensethBård StøreEgil StangelandKristinVibekeG LMarianne  SkageMarenPiippokattaIngebjørgalpakkaIreneleserAvaSynnøve H HoelLinda NyrudMarit HåverstadKarin BergHarald KLene AndresenPer LundelmeAstrid Terese Bjorland Skjeggerud