Jeg snakker ikke om aldersgrenser eller noe som helst sånn. Jeg begynte også tidlig å lese annet enn barne og ungdomsbøker, uten at det har noe som helst med saken å gjøre. Jeg mener heller ikke at man kan bli skadet av å lese en bok hvis man har det helt fint i utgangspunktet. Jeg snakker om dem som feks har PTSD på grunn av voldtekter, incest osv.
Men det er jo fint for deg hvis det er en helt fremmed verden.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Viser 1 svar.

Jeg skjønner hva du mener altså, men allikevel er det hverken din eller min plikt å drive sensur på bøker for enkelte mennesker. De må finne ut av ting sjøl. Det har noe med det der om å sy puter under armene til folk. Vi lever i en grusom verden og for all del det bør alle få med seg også når det gjelder det skrevne ord.

Godt sagt! (3) Varsle Svar

Sist sett

Mads Leonard HolvikBertyAlexandra Maria Gressum-KemppiToveTanteMamieVannflaskeKirsten LundTove Obrestad WøienElisabeth SveeSynnøve H HoelGodemineHeidi HoltanKari FredriksenKjell F TislevollAskBurlefotAvaTrine Lise NormannlittymseKjersti SIngebjørgmarvikkisIngunn SSissel ElisabethEivind  VaksvikEllen E. MartolJoannAneEgil StangelandAmanda ACatrine Olsen ArnesenGro-Anita RoenBente NogvaLinda NyrudAnn ChristinMarianne MRonnyToneGunillaJulie StensethBjørg L.