Ja, det er på tide at jeg får med meg Huck Finn. Hva legger du i begrepet guttebok?

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Viser 6 svar.

Tja. Jeg husker antagelig en riktig illustrert utgave for barn av akkurat den, og den var vel forkortet også og beregnet på gutter, ikke at jeg brydde meg om det. Huck Finn husker jeg som en mer "voksen" bok, dypere rett og slett.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Ok, da er jeg med :-) Da tror jeg faktisk jeg begynner på Tom Saywer og leser Huck Finn etter den. Da høres det ut som det er mindre risiko for å bli skuffet, riktignok når jeg kommer så langt.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Tror ikke du blir skuffet over Mark Twain....men det kommer an på hva du venter deg. Jeg har lest begge bøkene i barndommen, som guttebøker, og de skled fint inn blant "Indianerne og den blå perlen", Jules Verne, "Otter 3-2 kaller", "Ørnøye" osv. Men jeg husker handlingen litt bedre, muligens fordi det var et utdrag fra Tom Sawyer i Mitt Skattkammer-bøkene som jeg leste mange ganger - om Tom som malte et gjerde - og fordi den ene av bøkene var veldig spennende, jeg tror kanskje det var Huckleberry Finn.

Hadde en gang en bok med stykker av Mark Twain, men vet ikke om jeg har den lenger - han var en begavelse! Verdt å lese mer av.

Godt sagt! (2) Varsle Svar

Blir nok ikke skuffet, men det er kjedelig å lese den beste boken først. Huck Finn er jo den mest kjente, da høres det fornuftig ut å begynne med Tom Sawyer.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Jeg synes ikke "Huckleberry Finn" er mest kjent, hvis du skjønner hva jeg mener.... det var "Tom Sawyer" jeg hørte om og leste først.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Jeg leste også disse to i ungdommen, og leste Huck Finn påny i 2009 fordi den var havna i Verdensbiblioteket, Støtter MiaMarias vurdering - det er malinga av gjerdet som sitter fra Tom Sawyer.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Sist sett

TovesveinKorianderTone SundlandSigrid NygaardTonje SivertsenTorTone Maria Jonassenanniken sandvikHilde H HelsethLars MæhlumMarit AamdalTanteMamiePiippokattaReidun VærnesSilje HvalstadFrisk NordvestBente NogvaMorten MüllerTor-Arne JensenKirsten LundDemeterHarald KSynnøve H HoelBjørg L.BenteNicolai Alexander StyvemarvikkiskntschjrldStig TBeathe SolbergIna Elisabeth Bøgh VigreJulie StensethMarenGitte FurusethBerit RSolveigTorill RevheimTine SundalTore Halsa