Stadig mer merkverdig. Mange av de samme bøkene går igjen på begge listene dine. Det påfallende i grafen ovenfor er at det er foreldre som klager mest - vil de ha "voksenbøker" bort fra bibliotekhyllene for å skåne sine barn?
Jeg undres om det finnes tilsvarende oversikter her til lands? Jeg kan huske at det av og til pågikk diskusjoner om bøker som burde fjernes fra bibliotekene av ulike grunner, men det er mange, mange år siden.
Viser 1 svar.
Usikker på om det finnes slike oversikter over nye bøker her. Vi har jo hatt våre runder med sensur av litteratur her i Norge også (Albertine av Krogh og Sangen om den røde rubin av Mykle, for eksempel), men det begynner jo å bli noen år siden akkurat de titlene var nye.