Skuffende denne gang fra Jæger. Klisjeene står i kø, og kunne vært hentet fra en billig kioskroman. Spesielt kommer det til uttrykk i scenene hvor det flørtes. Det er også altfor mange unødvendige bi-historier som distraherer og irriterer.

Godt sagt! (6) Varsle

Viser 3 svar.

Språket er banalt og full av klisjeer. Halvveis i boka mangler jeg tillit til forfatterens ide om plott. Innholdet minner om kiosklitteratur, språket minner om en ambisiøs ungdommskolestil.
På sitt beste sammenligner jeg den med Läckbergs husmorkrim.

Godt sagt! (0) Varsle

Ofte kan bihistorier krydre mange romaner, og jeg kan sette stor pris på slikt krydder. Men her ble de bare litt irriterende og forstyrrende. Jeg liker å bli godt kjent med hovedpersoner og bipersoner i bøkene jeg leser. Men Jæger klarer ikke helt å få personene sine levende nok for meg. De blir for endimensjonale og overfladiske.

Godt sagt! (0) Varsle

Enig, jeg synes denne er kjedelig! SÅ enig i at flørtescenene er billige!

Godt sagt! (1) Varsle

Sist sett

Morten BolstadmarvikkisLaddenMads Leonard HolvikEivind  VaksvikTove Obrestad WøienMarie HolterKirstenRavnStig TKjell F TislevollAnneWangBjørg L.SolNina SolåsTine SundalSigrid NygaardHarald KHildeE .DemeterelmeGodemineTonePiippokattaDagfinn JakobsenToveChristofferTatiana WesserlingGeir SundetKaramasov11Julie StensethDaffy EnglundReidun SvensliHelena EgretemorAnne Berit GrønbechEvaAnniken RøilIngeborg GTone H