Jeg har det på samme måte, er veldig glad i skikkelige bøker, men syns samtidig at min nye Kindle er genial. Og det har allerede blitt farlig dyrt for min del, men har begynt å roe ned litt nå.
For å ikke føle at jeg svekker fysiske bøkers stilling (og for å få lest alle bøkene i bokhyllene mine) pleier jeg å lese to bøker samtidig; en fysisk bok og en kindle bok. Dette fungerer egentlig veldig fint. Jeg tror nok ikke bokbransjen kommer til å slutte å tjene mye penger på meg, spesielt siden jeg jobber der selv og ofte blir fristet når nye bøker kommer inn. Jeg er desidert den som bruker mest penger på jobb.
Viser 1 svar.
Ja, det merkes at man betaler for Kindle-bøker med "virtuelle penger". Rett etter at jeg hadde fått min Kindle grep jeg meg selv i å kjøpe ca. 10 bøker på en uke. Ville aldri drømt om å kjøpe 10 bøker i løpet av en uke i bokhandel, er jo ikke lagd av penger heller..
God idé å lese to bøker samtidig :-)