Enig i at de siste bøkene ikke er fullt så bra, og at dette er den beste (Lucy Sullivan nr 2). Men det lønner seg å lese den på engelsk, forlaget har ikke gjort en veldig god jobb med oversettelsen til norsk ;-)
Viser 3 svar.
Sier du det, hvilken var det som skuffet deg? Jeg synes de ser bra ut, selv om jeg også foretrekker å lese på originalspråket. Iblant leser jeg bøker i feelgoodserien Bag of fun, og der er det mye bra, bl.a Jill Mansell, Jennifer Weiner og Emily Giffin.
Jeg har lest dem på engelsk. Har bare kikket på dem i bokhandelen og fått inntrykk av at mye av tonen og humoren i bøkene - som gjør dette til en forfatter langt over gjennomsnittet innenfor sjangeren etter min mening - har forsvunnet i oversettelsen.
Hm, kanskje du har rett, det frister ikke å lese disse på norsk :)