Vet du hvilken prosess det var?

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Viser 3 svar.

Må innrømme at jeg ikke har satt meg ordentlig inn i det ennå, men det har noe med bløtlegging å gjøre. På samme måte som nøtter og frø bør bløtlegges for optimalt opptak av næringsstoffer, bør vi behandle kornet før vi spiser det.

Det står mer om det på bloggen Fra jord til bord

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Av og til oppdager jeg gode opplysninger når jeg følger Masterchef Australia. (Bønner/linser og forskjellige bløtningstid). Bønner/linser skal ikke kokes med salt før helt på slutten for å bli gjennomkokte. Ifølge Fedon Lindberg som svarte meg på Facebook-Tonsåsen (lukket tråd):

  • Til Kirsten: Tilsett salt på slutten av kokingen, ellers tar det lengre tid, andre krydder kan godt tilsettes fra starten. Hilsen Fedon
Godt sagt! (0) Varsle Svar

Masterchef har jeg sett mye på, mange gode tips å få der. Er alltid ute etter nye og bedre måter å tilberede maten på :-)

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Sist sett

somniferumHarald KBerit B LieBerit RKetilsveinEgil StangelandIreneleserellinoronilleKirsten LundNorahTone Maria JonassenMorten Jensenandrea skogtrø egganKaramasov11ingar hRandiATorRufsetufsaSynnøve H HoelRagnar TømmerstøAnne Berit GrønbechMarit AamdalritaolineEvaAmanda AElinBeReidun SvensliAstrid Terese Bjorland SkjeggerudBente NogvaVannflaskeTovealpakkaEli HagelundSigrid NygaardPiippokattaEivind  VaksvikGroHilde H HelsethRoger Martinsen