Jeg synes at den store svakheten med denne boka er at Gert i sin iver etter å hamre inn poenget med religionens idioti glemte å skrive en spennende historie. Les heller og Prost Gotvins geometri, den er virkelig bra.
Viser 4 svar.
Helt enig! Rett og slett dårlig litteratur, der forfatteren blindes av sitt eget behov for å fortelle hvor fæl religion er og hvor mye han vet om mat... Synd, for han kan være helt strålende, f.eks. i Prost Gotvins geometri, Solfiolinene eller Afrodites basseng.
Dette stemmer godt med det inntrykket eg også satt igjen med. Han har ein agenda - og i intervju har han sagt at mykje av materialet var ferdig, då DaVinci-koden kom, og at det blei vanskeleg å gjere ferdig boka, etter DaVinci-koden. Men han har ikkje noko nytt å komme med, og sjølve historia blir bare liggjande "utanpå", utan å vere ein del av heilskapen. Det blei oppdelt og svakt, for min del.
Jeg er enig med deg. Det var kanskje dumt av meg å lese "Fortellernes marked" uten å ha lest "Prost Gotvins geometri først. Jeg er ellers veldig fan av Gert Nygårdshaug. ;-)
Jo, det var nok litt dumt å ta denne boka først... Den fenga meg ikke helt dessverre. Ellers har jeg lest Nygårdshaug sine bøker med glede hittil.Bygda Vanndal er litt morsom å høre beskrevet siden jeg bor i orginalen ;-)