Profilbildet mitt er et utsnitt av et oljemaleri av Jose Fuster, også kalt Caribbean's Picasso. Maleriet ble kjøpt en gang jeg var i kunstnerens atelier i Havana. Jeg likte disse enkle strekene og sterke fargene, og vips, så var maleriet på plass i stua mi.
Viser 4 svar.
Jeg har også vært nysgjerrig på hvem kunsteren kunne være. Har vært inne på Picasso, men kunne liksom ikke gjenkjenne det, selv om jeg ikke er noen Picasso-ekspert, hehe.
Aha, Caribbean's Picasso, da skjønner jeg. Når jeg googlet navnet og så noen av bildene hans så ser jeg det er litt Picasso og kanskje litt Miro blandt hans fargerike flotte bilder.
Heldig er du som har et slikt bilde i stua, Ava :)
Jeg er enig med deg i at Jose Fuster's kunst også minner om Miro. Da spesielt hans skulpturer og utsmykkinger i hans hjem, atelier og nabolag i Jaimanitas, Havana. Googler du ham, får du kanskje også et glimt av dette fabelaktige stedet han har skapt. Og jeg har nok mer enn et bilde av ham, siden gallerirunder og kunst ofte vekker den samme kjøpelysten som bøker gjør hos de fleste av bokelskerne. :)
Jeg har vært så nysgjerrig på ditt profilbilde (har flere ganger tenkt å spørre om det).
Du må ha et fantastisk bilde i din stue, Ava! Heldiggris :-)))
Det har jeg, selv om ikke dette bildet er blant de beste. :)