Dette er den første boken jeg har lest av ham. Jeg synes han har et godt grep om språket og det var også en spenning i boken som gjorde at jeg hadde vanskelig for å legge den fra meg. Handlingen er rørende og menneskene godt beskrevet, jeg så dem for meg alle sammen! Miljøet er fullstendig fremmed for meg, og det var spennende! Jeg skal absolutt lese flere av hans bøker. Vi hadde ham på besøk i "Læseforeningen for quinder" og han sjarmerte oss i senk!
Viser 2 svar.
Jeg synest han kan sjarmerer leserne på måten han skriver eller formidler stoffet på også. I allefall i boka "Hjem til jul". Så heldige dere var da, som fikk han på besøk.
"Snø vil falle over snø som har falt" synest jeg er en veldig god bok, men det er også "Mannen fra Montana". Her er det bare å ramse de opp.
Jeg skal nok nye flere av bøkene hans etterhvert.
Ja, jeg skal garantert lese "Snø som vil falle over snø som har falt". Og jeg forsto også på ham at boken om hans foreldre, husker ikke helt i farten hvilken det var, var den han satte mest pris på selv!