Jeg tror jeg hadde kjeda meg hver dag til min siste time hadde kommet;)

Godt sagt! (2) Varsle Svar

Viser 4 svar.

Vet du, det tror jeg ikke :-)
Mennesket er et utrolig tilpasningsdyktig dyr.

Godt sagt! (4) Varsle Svar

tok nok litt i men det hadde vært dumt hvis ikke bøker fantes men da hadde jeg nok drivet med noe annet

Godt sagt! (2) Varsle Svar

Det er jeg helt enig med deg i!
Også for meg hadde det vært et stort savn å være uten bøker. Jeg tror at mennesket alltid har elsket historier; uten bøker hadde vi fortalt dem selv.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Jeg tror heller ikke på det der å skulle ha kjedet seg om bøker ikke fantes. Vi mennesker er så oppfinnsomme, og så tilpasningsdyktige (som Lillevi nevnte), at vi utvilsomt ville hatt flust av tidsfordriv. Det kan faktisk være en fin forestilling/tanke :-) - selv om jeg elsker bøker. Det skal svært mye til at selve fortellingen dør. Mennesker har fortalt til alle tider. Også i totalitære stater med bokforbud.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Sist sett

GunillaLars Johann MiljeMads Leonard HolvikEirin EftevandPiippokattaJohn LarsenHelena ERonnyJulie StensethAvaHeidi LNorahEli HagelundHeidi Nicoline ErtnæsVariosaMarianne MSolAlice NordliLena Risvik PaulsenIngeborg GEivind  VaksvikMarit AamdalSigrid Blytt TøsdalBente NogvaLailaReidun SvensliBertyTor Arne DahlBjørn SturødHilde H HelsethStine AskeAnniken RøilIna Elisabeth Bøgh VigreLinda RastenRoger MartinsenHarald KTonje-Elisabeth StørkersenElisabeth SveeStig TTove