Jeg synes ikke det er rart når jeg treffer folk som aldri leser noe. Det finnes flere voksne som sliter med lesevansker, kanskje pga. dysleksi.

Selv hadde jeg noen år hvor jeg fant det vanskelig å ta fram ei bok med god samvittighet pga konstant stress, men det var nok i de åra jeg hadde behøvd det mest.

Godt sagt! (0) Varsle

Viser 5 svar.

Vel, jeg syntes det. Sikkert bare jeg som er veldig rart. Jeg har selv hatt store problemer med lesing gjennom tidene. Og vet hvordan det er, men jeg vet også hvor mye godt en bok kan bringe med seg.

Så jeg sier at jeg syntes det er rart, når jeg møter en som er dobbelt så gammel som meg som sier at de syntes bøker er noe dritt, og tv er best.

Godt sagt! (2) Varsle

Ja, de vet nok ikke hva de går glipp av dessverre.

Godt sagt! (1) Varsle

Da går de vel strengt tatt ikke glipp av så mye heller vel? Smaken er som baken, noen liker tv, andre liker bøker.

Godt sagt! (1) Varsle

Du sier noe der, men jeg mener de som aldri har prøvd. Hvordan vet en at en ikke liker noe dersom en aldri har gitt det en reel sjangse?

Men jeg har gitt opp å forsøke å omvende folk (les min mann ;-)) og koser meg heller selv med både bøker, tv og musikk.

Godt sagt! (2) Varsle

Veldig sant det du skriver der. Er ikke alle som greier å se gledene i en bok :)

Godt sagt! (0) Varsle

Sist sett

VannflaskeLars MæhlumStig THarald KPiippokattaThor F.Hilde AaLilleviErlend SamnøenTine SundalLaddenTove Obrestad WøienBjørg L.LinnGitte FurusethLailaKirstenPer LundTrude Jensenmary (marvikkis)Martin ABTore HalsaAvaTanteMamieNora FjelliMonimeiSynnøve H HoelCathrine PedersenEster SFinn Arthur JohansenMads Leonard HolvikNorahIrakkTonje SivertsenEivind  VaksvikLiv-Torill AustgulenIngeborg GOle Jacob OddenesalpakkaEva