"Svarte haner og ville griser" er ei utruleg fin bok om ei mat og vinreise i Chianti i Italia. Faktadelen om vingardar og med oppskrifter, som Bibbi Børresen har skrive, er fin, men eg likte best skildringa av reisa som Klaus Hagerup førte i pennen. Han skriv lett og er utruleg tørrvittig! Ein får seg mang ein god lått ut gjennom boka. Koselege teikningar av Fredrik Skavland.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Viser 2 svar.

Og så ser eg i fellesbøkene våre at du les Lykke i Piemonte. Kos deg!

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Har nett fått den, og gler meg til å lesa. Er på slutten av "Lykke i Piemonte", som er same slags bok, skrive tre år seinare. Som bok er den luftigare og meir tiltalande enn "Svarte haner ...", bedre redigert, men akkurat same fine Hagerupstilen. Du må spandera på deg og lesa den og! 'For oss Italiaentusiaster er dette manna for sjela.

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Sist sett

PiippokattaInger-LiseAstrid Terese Bjorland SkjeggerudKirsten LundEster SBeate KristinMalinn HjortlandLinda NyrudAndreaTine SundalPirelliEivind  VaksvikHilde H HelsethTurid KjendlieMarit HøvdeTone HmarvikkissomniferumLene AndresenHelge-Mikal HartvedtHarald KElinBeEgil StangelandHanneDemeterritaolineVanja SolemdalOdd HebækHallgrim BarlaupLailaRisRosOgKlagingKristine LouiseKorianderReadninggirl30Lars Johann MiljemgeBjørg RistvedtJulie StensethSolBjørg L.