Jeg synes det kommer helt an på tråden. Hvis man for eksempel ber om hjelp til noe, eller starter en diskusjon, synes jeg det er best om trådstarter gir respons og følger opp tråden. I alle fall så lenge tråden fortsatt er aktiv. Hvis det derimot er snakk om en tråd som "Del den første setningen bøkene du leser", "Hva fikk du til jul i år" eller "Hva var den siste boka du kjøpte", synes jeg det er unødvendig at trådstarter følger opp. Men selv om jeg foretrekker at trådstarter i større eller mindre grad følger opp, synes jeg ikke at man skal forvente det av noen. Noen ganger har ikke folk tid eller lyst til å følge opp tråder, og det kan sikkert være en kilde til frustrasjon for noen, men jeg synes det må være greit.
Det eneste jeg virkelig forventer av trådstartere er et mer eller mindre forståelig førsteinnlegg.
Viser 2 svar.
Nå sitter jeg og lurer på om jeg selv har falt i fellen "et mindre forståelig førsteinnlegg". Det er selvfølgelig en helt annen situasjon når det gjelder " første setning i boken din", sitater, omtale av bøker, hva leser du nå, hvor mange bøker har du lest år o.s.v. Jeg snakker kun om innlegg der trådstarter selv gir uttrykk for et ønske om en prat omkring et tema.
Hvis jeg som trådstarter for denne tråden ikke hadde svart på innleggene, så hadde antageligvis det vært helt greit. Takk for godt svar, Mari
Neida, førsteinnlegget ditt er heldigvis veldig forståelig. Med uforståelige førsteinnlegg sikter jeg først og fremst til innlegg der trådstarter formulerer seg veldig merkelig, eller der det ikke kommer klart frem hva trådstarter egentlig vil. Innlegg som inneholder så mange rettskrivings- og tegnsettingsfeil at de er vanskelige å tolke, kan kanskje regnes med de også.
Selv i tråder hvor det faktisk oppfordres til diskusjon, synes jeg det er greit at trådstarter lar være å følge opp. Det er selvsagt ikke optimalt, men jeg ser altså ikke på det som noe problem.