Kvar får du tak i islandske bøker? Har prøve å leita litt, men har ikkje hatt lykka med meg. Ikkje enklaste språket i verda å prøve å lære seg.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Viser 1 svar.

Dei fleste av dei lærebøkene som eg har (jf. lista mi for islandsk språk) kjøpte eg i det som heitte Univesitetsbokhandelen i 1970-åra. Eitt læreverk fekk eg av Ivar Orgland. Bøkene i lista "Om islandsk litteratur" handlar om den delen av norrøn litteratur som vart skriven på Island. Det som eg har av nyislandsk skjønnlitteratur i original, skriv seg frå to turar til landet. I 1977 kjøpte eg litt og fekk nokre bøker av forfattarar som eg trefte, og da kona mi var der i 2010, kjøpte ho med nokre romanar.

Godt sagt! (0) Varsle Svar
Solum Bokvennen - STORT BOKSALG! Over 350 titler fra 40,-

Sist sett

Margrethe  HaugenHilde H HelsethKristinMcHempettIngeborgLilleviIreneleserKnutMAud- HelenLars MæhlumDemeterDagfinn JakobsenPiippokattaCarolineTove Obrestad WøienBirgitte Veland LarsenGrete AastorpmgeTine SundalLindaBjørn SturødKirstenBjørg L.Amanda AVibekeSolveigStig TRandiAJarmo LarsenMarteEivind  VaksvikNabodamaTor Arne MyklebustRoger MartinsenTatiana WesserlingTurid KjendlieIngrid HilmerJannaalpakkaMads Leonard Holvik