I følge vaskeseddelen er Helvetesfabel

en suggererende skrekkroman om det moderne helvete, om helvetesforestillinger som et uttrykk for det mørkeste i menneskesinnet og for misvekster i samfunnet.

Min oppsummering: skuffende kjedelig og alt annet enn suggererende... Skrekkroman? I en forstand kanskje, men da er det selve leseopplevelsen som er skrekken. Boka er langdryg og har en noe haltende og springende handling og fortellerstil.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Sist sett

Kirsten LundKarin BergArne SjønnesenCamillaPer LundMarianne  SkageRonnyHilde AaSolveigLilleviMarteBertysiljehusmorDinaSissel ElisabethChristin SillibakkenEivind  VaksvikMarit HåverstadSigrid Blytt TøsdalPiippokattaBjørn SturødMargrethe  HaugenBeathe SolbergJulie StensethElisabeth SveeRandiAJannaInger-LiseLinda NyrudNinaCecilie69Stig THeidiMads Leonard HolvikTorill RevheimPirelliBerit RHilde Merete GjessingEster SDagfinn Jakobsen