Dette er en av de selvlysende, ensomme bøkene, de som skinner der ute og ikke helt minner om noe annet enn sitt eget merkverdige selv.

Godt sagt! (2) Varsle Svar

Viser 5 svar.

Ser at Marin Nag er en av oversetterne, - er dette den Martin Nag som kommer fra Strand kommune/Jørpeland (nærmere bestemt Nag for lokalkjente)? Vet du noe om det? (statsstipendiat, skribent, kritiker mm)?

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Mye bra i denne boken :) Filmatiseringen fanger ogsaa perfekt den klaustrofobiske foelelsen av aa vaere innestengt i et stort hus med en forrykt far og en gjeng utstoppede fugler.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Hvilken film er det du sikter til? Ny? Gammel? Hvem? Hva? Jeg har ikke sett den

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Strengt tatt er det ikke en filmatisering av noeyaktig de tekstene som den norske utgaven inneholder, men av samlingen "Sanatoriet under timeglassets tegn".

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Hour-Glass_Sanatorium

Fabelaktig film, virkelig. Wojciech Has lagde generelt mye bra. Jeg innser at den kanskje er litt vanskelig aa oppdrive, men den ligger sikkert paa nettet et sted.

Godt sagt! (0) Varsle Svar
[ Slettet av bruker ]

Sist sett

Fride LindsethTurid KjendlieAnniken RøilAnne-Stine Ruud HusevågMargrethe  HaugenHarald KVibekeEster STore HalsaKirsten LundBjørn SturødCecilie69Per LundSverreTine SundalJane Foss HaugenRandiAMartesiljehusmorEli HagelundAlexandra Maria Gressum-KemppiAstrid Terese Bjorland SkjeggerudDemeterTanteMamieStig TTone HAud Merete RambølSynnøve H HoelBenedikteIna Elisabeth Bøgh VigreBente NogvaGrete AastorpJulie StensethLene AndresenNinaEllen E. MartolElin SkjerengTatiana WesserlingKarin BergKari Fredriksen