Takk skal du ha! Blir ikke mindre nysgjerrig etter dette.
Så da er det bare å begynne og lete i antikvariat og brukthandlere etter den komplette 1990-utgaven... Det er sånn du har funnet det?? Eller er den til salgs i noen butikk?
Gleder meg til å komme hjem og se på trykkene mine på nytt.
Viser 11 svar.
Fekk dei to svære binda i gåve til førtiårsdagen i 1992 og las dei i 2003. Lang leveringstid her. Før var det noko som heitte Ring Bok i hovudstaden, nede i Grensen, men det er visst ikkje der lenger. Skal gi deg tips om eg kjem over dei einstad.
Tusen takk! Det vil jeg gjerne!
Og her ser du nr. 2.
Jeg har faktisk funnet dem :-)
Litt voldsomt for min lommebok for øyeblikket. Så jeg vakler, skal, skal ikke. Usikker på å punge ut såpass mye for verk jeg ikke har sett.
Bare illustrasjonene av Arent Christensen i seg selv frister...
Men Karin har Decameronen til sals.
Og jeg er blitt den lykkelige eier av to bind av dette verket!
Flott at det ordna seg! God lesing!
Tusen takk for tipset, Kjell!
De to bøkene jeg har er på norsk. Skal det være en tredje bok i serien, vet du noe om det?
Dersom det ikkje er hundre noveller i alt, og utgåva seier ho skal vere komplett, manglar det kanskje eit bind. Men ofte blir det gitt ut eit utval av dei mange novellene.
Bøkene mine har andre bokomslag enn de jeg fant her inne. Mine er innbundne og har flotte "tidsriktige" bokomslag. Gyldendals forlag 1976. Mesterverk fra verdensbiblioteket, omsett av Magnus Ulleland. Bok nr 1 er på 438 s og nr 2 har 369 s.