En av Hamsuns morsomste og mest satiriske romaner. Samtidig er den sivilisasjonskritisk og den kan virke både burlesk og avskyelig i sine karakterskildringer.
Uansett er dette en bok som viser Hamsuns vidd og stil på en suveren måte, og det er en av grunnene til at den bør bli mer verdsatt og gjerne sidestilles med andre av Nobelpristakerens mer kjente romaner ("Sult", "Pan", "Markens grøde", "Landstrykere").

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Sist sett

Heidi LTonje-Elisabeth StørkersenEgil StangelandKirsten LundMarit HøvdeIreneleserFiolingar hAnette Christin MjøsJ FHarald KTine SundalPer LundKaramasov11RufsetufsaInge KnoffAkima MontgomeryJane Foss HaugenJulie StensethSigrid NygaardHarald AndersenBjørg L.Synnøve H HoelAgneslillianerKarin BergIngunn STom-Erik FallaSigrid Blytt TøsdalGroMads Leonard Holvikmay britt FagertveitNorahMcHempettEvaStig TThereseMarit HeimstadLailaHanne