Jeg har hele serien, og har prøvd å lese den flere ganger. Men av en eller annen grunn detter jeg av etter 4-5 bøker hver eneste gang. Synes bøkene er bra fram til Reisen til det ytterste hav (eller noe sånt), men etter det klarer jeg ikke mer.
Viser 2 svar.
For over 20 år siden satt jeg sykemeldt og så på de gamle BBC-filmatiseringene og ble helt trollbundet. Jeg kan gjerne se dem om igjen og har likt de nye filmene også, men som deg detter jeg litt av bøkene.
Jeg er litt merkelig jeg, for jeg elsker den gamle serien. Mannen min skjønner virkelig ikke hva jeg ser i den fordi det er så dårlige effekter og sånt. Men den er tro til bøkene og det er den jeg vokste opp med. Den gikk på morgenene i romjula da jeg var lita husker jeg. Filmene er også kjempebra, men de spriker for mye fra bøkene og originalserien synes jeg.