Kanskje bør menn lese mer bøker som tar med følelsesspekteret. Tror menn tar det sagte ord for det det er, mens vi kvinner føler mer enn det sagte ord.
Har der vært flere bøker om mobbing her?
Tok boken fatt i går. Vet ikke hvorfor jeg har spart på boken. Har nå kommet et godt stykke inn i boken. Jeg opplever ved hver ny forfatter så leser jeg sakte i den første boken for å bli vant til forfatterens skrivemåte. Så langt har jeg likt det jeg har lest. Opplever også som deg at skildringene av personene i boken bli hengene litt i løse luften. Kan det ha seg at forfattere og lesere fra Sør-Afrika er vant til annen tilnærming til forfatterens personregister?
Har lest flere av Ann Cleeves og hun skuffer ikke.
Jeg har hørt mye om Rabinowitz gjennom mine foreldre. Fra den eldre garde er ingen som har glemt ham. Har satt han opp på min ønskeliste og det burde jeg har gjort for lenge siden.
Iflg Sigrid Undset er det bare miljø og teknologi som endres. Følelsesspekteret er det samme.
All-hjernen tenker,
all-evnen arbeider
vendt bort fra menneskenes
larm og liv,
lik byggmesteren
som bøyer seg distré over sine kalkyler
mens barna bygger tårn i sanden utenfor
og slåss og river dem ned.
Dagen er aldri so long, det ei kjem eingong Kvelden.
Er det George Brandes sitat? Husker fra norsktimen at det var ham som uttalte overfor bl.a. Bjørnstjerne Bjørnson og Henrik Ibsen om å sette problemer under debatt.
Kommer du til å legge alle inn her? Tror nok at vi alle er interessert om ikke like stor grad. Tror neppe jeg har noe emne med like omfangsrik som din krigshistorie. Ser iallefall fram til å studere dine hyller nærmere, så ikke vær beskjeden legg de alle inn.
Tok en tur innom Wikipedia og leste om forfatteren. Jeg står over.
Da tror jeg at jeg står over. Det hadde blitt slakting av kjøleskap/fryser under lesing. For du ble vel sulten, eller kvalm?
Guri malla! Selv har jeg bare noen få isåfall. Er det en spesiell grunn til at du har et utvidet bibliotek om krigslitteratur? Selv synes jeg at de 3 siste tiår har det kommet ut utrolig gode bøker innenfor emne. Krigen og dens gru må ikke glemmes!
hehe fikk meg en god latter. Det er først gang jeg egentlig har lest en anmeldelse av Fransk ost her på nettet. Nå er det ikke all ost jeg liker, froskelår har jeg ikke smakt - snegler har jeg smakt og det var godt. Kjøpte for noen år siden en dansk bok om hvordan lage hjemmelavet ost. Smørost lager jeg av avsilt rømme med diverse krydder eller annet i. Men seriøs er der oppskrifter i boken?
Ja jeg kommer til å lese den ut. Ble bare litt lei av alle småhistoriene utenom hovedhistorien.
Ja, din anmeldelse er knakende god. Får så absolutt lyst til å lese boken, mye fordi den berører et tema som jeg ikke har sett for mye av. De som mobber som små barn blir ofte det i voksen alder også. Det er ikke så mye snakk om mobbing på arbeidsplassen. For å si det slik så jeg opplevd det i en kort periode, svært så ubehagelig.
Takk. Liste er registrert på Tysvær biblioteks huskeliste.
Kan du lage en liste over de du synes jeg bør lese og de som kanskje er usikre?
Har fått tak i Samlede dikt av Stein Mehren og Samlede dikt, bind 1&2 av Arnulf Øverland på Cdon.no.
Har du forsøkt å spørre på bokklubben? Bokklubbens serier i dag: Verdensbiblioteket, Verdens Hellige Skrifter, Kulturbiblioteket. Her