Vi opplevde nedetid i morges, på grunn av strømbrudd i datasenteret bokelskere.no har som hjem.
Strømmen kom på igjen rundt 09:00.
Du kan finne en liste over ting du har skrevet på http://bokelskere.no/boksnakk/av/KristineA/, der er det i alle fall to bokomtaler.
Hvis du har skrevet to til, kan det være de ikke er lagret.
En ting som kan ha skjedd er at du har valgt "Forhåndsvisning" og ikke lagret etterpå?
Hmm. Dettte er faktisk et godt poeng: Det er ikke helt selvsagt hvordan man skal regne bøker inn under verk.
Noen av bokfagfolka her inne som kan fortelle oss om f.eks Ringenes Herre bør regnes som å være ett verk eller tre?
Det var hyggelig å høre :) Selv ønsker jeg meg et hus fullt av bøker over alt, under trapper, over skap, under senger, inni kott; jeg har alltid vært dratt mot hus som lyser av bøker, bøker, bøker, bøker over alt.
Jeg tenker at med Min kamp står vi overfor en av de sjeldne romanene som det går årtier, for ikke å si ennå lenger tid, mellom. Jeg synes ikke romapersonen Karl Ove Knausgård griner så veldig mye, ikke stort mer enn jeg når jeg leser boka.
Farmor. Herregud!
Livet er en gamp, sa kjerringa, hun kunne ikke si k.
For en forfatter er det fantastisk å gi ut bøker samtidig som en kollega gjør så bra ting som dette, det er dypt inspirerende.
Jeg synes det er flott om folk kan få lese bøker akkurat sånn som de vil! Lesing er viktigere enn format. Sett fra et forfatterstandpunkt er det bare en ting jeg er opptatt av: At leserne får bøkene de ønsker seg og at de betaler for dem sånn at vi kan opprettholde en sterk og kvalitetsbevisst bokbransje, som kan fortsette å levere varene. Helt personlig kjenner jeg ingen dragning mot å lese bøker på lesebrett, rett og slett fordi jeg er forelsket i papirbøkenes suverenitet og ikke ønsker meg noen forandring i det kjærlighetsforholdet.
Vi har 484 isbn-duplikater i bokdatabasen. (Grrr.)
Har fikset en feil som oppstod med bokimport når du ville importere en liste med bøker der en av bøkene var en av utgavene vi har duplikat av.
skal fikse dette.
ja.
Ja, dette skal vi fikse, men dette må mennesker gjøre, så vi skal få på plass et system som lar bokelskere slå sammen utgaver til rett verk.
Jeg har endret noe på utseendet på diskusjonssnuttene på forsida. Nå vises mer informasjon på framsida:
Jeg har lagd ferdig et importeringsverktøy som lar deg importere boksamlingen din fra andre nettsteder eller katalogiseringsverktøy.
Importeringsverktøyet lar deg ikke importere bøker som du ikke kan finne i søkemotoren her, den er ment som en hjelp til dem som allerede har katalogisert boksamlingen sin et annet sted og vil slippe alle klikkene som kreves for å gjøre jobben på ny her.
Importen virker slik:
du mater importeringsverktøyet med en liste isbn-nummere enten som ren tekst eller fra en fil.
importeringsverktøyet forsøker å isolere isbnnummerne og sjekker deretter om bøkene allerede finnes lokalt.
hvis de finnes lokalt legges de til boksamlingen din.
hvis ikke, legges isbnnummerne i en importeringskø.
i bakgrunnen forsøker vi å hente bøkene fra den britiske filialen av amazon mens du gjør andre ting.
Dette verktøyet lar deg altså importere norske og engelske bøker.
Jeg vil gjerne ha tilbakemeldinger på feil eller problemer som måtte oppstå med denne funksjonen.
Post gjerne i denne tråden om noen har spørsmål.
Verktøyet finner du her.
Det jeg liker med denne diskusjonen er det stedsspesifikke som dukker opp glimtene av biografiske scener som melder seg i listene her. Pynchen uner en bryllupsreise i Provence. Marquez på Roskilde-festivalen. Deilige minner, som man nesten kan anamme!
Jeg kan bidra med dette om en bok som allerede er en av de store vinnerne på bokelskere.no:
Jeg er helt enig!
Heisann der Håkon H, det ville også forundre meg noe kolossalt om jeg ikke allerede har dummet meg godt ut her i livet og skal komme til å gjøre det gjentatte ganger i den dunkle framtiden. Skulle jeg gå på en nazi-smell, så ville det jo være å strekke det langt, men hvem vet hva vi mennesker kan finne på. Imidlertid fornemmer jeg en smått hissig tone i innlegget ditt og jeg tenker: Var nå dét nødvendig? Hamsun og du er gode venner, det kan aldri noe rokke ved, og i hvert fall ikke en 37 år gammel forfatter fra Stavanger født i 1972 som definitivt tilhører mindretallet når det gjelder Hamsun-vurderingene her til lands.
Med vennlig hilsen fra Tore Renberg
Hjertelig velkommen til vår bokelsker nummer 666, bokelskeren!
Også på en søndag!
det er vel nettopp derfor det kan være nyttig å ha denne boka, slik at man kan lage slike gode forhold med en gang!
Jeg føler det kan være på sin plass å varsle hamstereiere om at oppskriften på å lage et fossil av kjæledyret ditt tar 200.000 år.
Emneord får vi fra to steder:
En viss fare for det villeste anarki rundt dette, men vi er spent på resultatet :-)
Har fikset en feil som gjorde at man ikke kunne endre tilstanden på en bok i boksamlingen til f.eks "leser".
Takk til http://bokelskere.no/Rogge som så dette!