Klikk på en bok for å legge inn et sitat.

Viser 1 til 3 av 3 sitater

Forsoning er nødvendig for å komme videre i livet. Både offer og gjerningsperson trenger det. Hva ligger det så i dette begrepet? Min forståelse av forsoning er å kunne leve videre med det som har skjedd. Akseptere hva som faktisk har skjedd, men ikke akseptere handlingen.

Godt sagt! (9) Varsle Svar

Å leve videre med et innestengt hat gjør livet dårligere. En plasserer seg selv i et fengsel.

Godt sagt! (8) Varsle Svar
  • Blir du møtt med nestekjærlighet, tror jeg det kan gjøre mer med et menneske enn det en eventuell forebygging med strenge og vanskelige soningsforhold innebærer. Vold avler vold.
Godt sagt! (7) Varsle Svar

Sist sett

Astrid Terese Bjorland SkjeggerudMads Leonard HolvikKirsten LundElisabeth SveeDemeterTerje MathisenEmil ChristiansenFindussiljehusmorÅsmund ÅdnøyNorahEileen BørresenTanteMamieTine SundalJan-Olav Selforsmay britt FagertveitAlexandra Maria Gressum-KemppiRuneLisbeth Marie UvaagBjørg L.Kristin_Jane Foss HaugenKarin BergMorten MüllerPiippokattaLene AndresenElinBeTove Obrestad WøienEllen E. MartoledgeofawordChristofferAQuariuskriraStig TCamillaLailaAnne Berit GrønbechBeathe SolbergMorten JensenIngunnJ