Klikk på en bok for å legge inn et sitat.

Viser 1 til 10 av 32 sitater

Imellom dem er stillheten et ras.

Godt sagt! (0) Varsle

Og fordi det ikke var annet å gjøre la han skylden på sannheten.
Det var den som hadde løpt dem ned. Som en okse.

Godt sagt! (0) Varsle

Sånn er det med overraskelser. De spretter opp av esker ingen er lært opp til å se. Og etterpå, etterpå husker man bare opptakten, men til gjengjeld; med en skrekkelig, skjærende klarhet.

Godt sagt! (3) Varsle

Alt vi gjør er å huske ting vi ikke vil huske og ikke vil glemme.

Godt sagt! (1) Varsle

Vi elsket jo hverandre. Betyr det noe?
Kanskje ikke.
Kanskje det betyr alt.
Men det er ingen vei tilbake.
Jeg elsker deg. Jeg elsker deg. Jeg elsker deg.
Men nå brenner jeg ut.

Godt sagt! (1) Varsle

"Kjærligheten - denne verkende uforståeligheten som holdt sammen livet og rev det fra hverandre på samme tid"

Godt sagt! (2) Varsle

"Vokser man noen gang opp? I så fall: Hvordan. I så fall: Hvor etterlater man seg sine fortidige jeg-er?"

Godt sagt! (1) Varsle

"De treffer gamle kjente og forsøker å gjenta ting det ikke går an å gjenta. De forstår det, begge to. Men de vet ikke hva annet de kan gjøre. De etterlikner seg selv som best de kan"

Godt sagt! (0) Varsle

"Kanskje man bare kan glemme alt sammen, hele forbannede livet, etterlate det i en slags grøft og gå videre som om ingenting har skjedd"

Godt sagt! (0) Varsle

"Rart med det. Hvordan barndommer alltid er helt vanlige til man blir voksen og begynner å snakke med andre folk om barndommer. Først da oppdager man ting."

Godt sagt! (1) Varsle

Sist sett

Tone HAnne-Stine Ruud HusevågHarald KHegemarvikkisBjørg Marit TinholtTor-Arne JensenLabbelineReidun Anette AugustinbeaverkriekOddvarGCathrine PedersenDemeterKirstenTone SundlandLars MæhlumMonica CarlsenRune U. FurbergRisRosOgKlagingBjørn SturødDaffy EnglundstrigidaeTone Maria JonassenmarithcTore HalsaJoannJohn LarsenEivind  VaksvikStig TMarianneNLaddenJulie StensethTone NorenbergHelge-Mikal HartvedtThomas KihlmanLinda NyrudJannaPiippokattaPernille GrimelandJarmo Larsen