Mange mennesker synes å ha behov for å skape kriser. Ikke bare for "spenningens" skyld (Uranus er elektrisk), men ofte er kriser det eneste som kan sette fart i oss. Dette skyldes delvis vår egen treghet og motstand mot forandringer - noen ganger trenger vi de forsterkede følelsene og en større årvåkenhet for å bli motivert. Det skyldes delvis også sosialt press mot forandring - folk liker ikke å få status quo truet og vil legge press på oss for at vi skal holde oss i ro. Resultatet er at vi ofte ubevisst skaper en krise som kan godtas som tilstrekkelig grunn for forandring.

En Uranus-transitt er ofte den type eksplosjon eller krise som tillater oss å foreta den forandringen vi så lenge har ønsket, men ikke hatt mot til å gjøre noe med.

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Sist sett

Berit B LieBerit RKetilsveinEgil StangelandIreneleserellinoronilleKirsten LundHarald KNorahTone Maria JonassenMorten Jensenandrea skogtrø egganKaramasov11ingar hRandiATorRufsetufsaSynnøve H HoelRagnar TømmerstøAnne Berit GrønbechMarit AamdalritaolineEvaAmanda AElinBeReidun SvensliAstrid Terese Bjorland SkjeggerudBente NogvaVannflaskeTovealpakkaEli HagelundSigrid NygaardPiippokattaEivind  VaksvikGroHilde H HelsethRoger MartinsenDemeter