Salto

av (forfatter).

Cappelen Damm 2009 Innbundet

Gjennomsnittlig terningkast: 4.42 (12 terningkast.)

34 bokelskere følger dette verket.

Kjøp boken hos

Kjøp boka hos norli.no! Kjøp boka hos norli.no! Kjøp ebøker og lydbøker på EBOK.NO Kjøp boka hos Akademika Kjøp boka hos ark.no

Omtale fra Den Norske Bokdatabasen

Boken inneholder seks fortellinger fra klasse 7C om det å være tenåring, om forelskelser og kjærester, om venner og familie, og om døden.

Omtale fra forlaget

Sara strever med å sjonglere to kjærester på en gang. Pål flytter til Singapore. Emilie er ufrivillig medlem av en familie i oppløsning. Simen har så mange kviser at folk kaller ham pizzatryne. Cille mister bestefaren sin - og stormer rett inn i sin første ordentlige forelskelse. Sigurd hopper fra tier’n og Espen svelger snus. Og Ragne får endelig vist hvem hun er.
Seks nye fortellinger fra klasse 7C.

Bokdetaljer

Forlag Cappelen Damm

Utgivelsesår 2009

Format Innbundet

ISBN13 9788202296292

EAN 9788202296292

Serier Ego. Livet Ego

Språk Norsk bokmål

Sider 254

Utgave 1

Finn boka på biblioteket

Du kan velge et fast favorittbibliotek under innstillinger.

Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!


Bokelskeres terningkastfordeling

0 5 7 0 0 0

Bokomtaler

Dette er boka som fikk meg til å huske hvor grusomt og helt fantastisk det er å være tretten år. Hvor vanskelig livet er, hvor sterke vennskapene kan være og ikke minst hvordan tenåringer kan overraske deg ved å være mye mer enn du forventer. Det er slitsomt å være tretten, og det er ikke rart jeg har fortrengt det - men du verden hvor godt det er å bli minnet på hvordan andre mennesker enn meg selv har det fra tid til annen.

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Skriv en omtale Se alle omtaler av verket

Diskusjoner om boka

Ingen diskusjoner ennå.

Start en diskusjon om verket Se alle diskusjoner om verket

Sitater fra dette verket

Ingen sitater ennå.


Legg inn et nytt sitat Se alle sitater fra verket

Bokelskere som følger boka

34 bokelskere følger dette verket.

Se alle bokelskere som følger dette verket

Du vil kanskje også like

  • Flaut
  • Søsterskapet spirer
  • Til frokost spiser Vilde negler
  • For slem til å være snill
  • Mot
  • En søster i skapet
  • Dby
  • Årets ansikt
  • Barack Obama - håpets politiker
  • Den sure virkeligheten
  • Guggen og mysteriet med osteklokken fra Malta
  • To knurrende løver - kulturpolitikkens historie 1814-2014
Alle bokanbefalinger for dette verket