Omtale fra Den Norske Bokdatabasen
Artikkelsamling av originale og klassiske tekster i didaktikk. Tekstene skal belyse sentrale problemer som utvikling av kriterier for kvalitet i lærerutdannelsen og dialog mellom kunnskapsinnholdet i skolen og pedagogikken som fag. Bidragsytere er John Dewey, Jerome Bruner, Wolfgang Klafki, Ralph Tyler, Lev Vygotsky og Elliot Eisner. Med biografier.
Omtale fra forlaget
Artikkelsamling av originale og klassiske tekster i didaktikk. I denne klassikersamlingen har Erling Lars Dale valgt ut tekster av viktige pedagoger fra hele dette århundre: John Dewey, Ralph Tyler, Jerome Bruner, Lev Vygotsky, Wolfgang Klafki og Elliot Eisner. Forfatteren avrunder boka med et eget bidrag. Boka tar sikte på å være en reformpedagogisk plattform for læreplanreformer.
Forlag Gyldendal akademisk
Utgivelsesår 2001
Format Heftet
ISBN13 9788205299115
EAN 9788205299115
Språk Norsk bokmål
Sider 260
Utgave 2
Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!
Med tekster av John Dewey, Jerome Bruner, Wolfgang Klafki og Lev Vygotsky. Det snakkes om verdien av struktur og den kategoriale dannelsen. Vel verdt å lese uavhengig av yrke eller sosiokulturell status.
Ingen diskusjoner ennå.
Start en diskusjon om verket Se alle diskusjoner om verket