Omtale fra forlaget
Den offentlige samtalen om kjønn fremelsker sterke motsetninger og fiendebilder. Noen menn føler seg som ofre, og mener at de skyves til side av kvinner og feminine verdier. Andre tenker at menn i dag lever med større åpenhet og vennlighet til verden enn deres fedre og bestefedre fikk anledning til.
Hvis jeg var mann er en bok som handler om muligheter. Hvilke muligheter har kvinnefrigjøringen gitt menn? Hvilke muligheter har de som skal bli menn i dag? Tekstene handler om den mannlige ensomheten, og om den mannlige seksualiteten, som ikke er så grunn og enkel som mange vil ha det til. Om det selvfølgelige i å ha kvinner som forbilder, om det mannlige som det svake kjønn; det skal så lite til før en typisk mann føler seg umandig! Hvorfor er det mannlige så skrøpelig? Kan det skrøpelige ved den gamle mannligheten også være en styrke?
Forlag Aschehoug
Utgivelsesår 2021
Format Innbundet
ISBN13 9788203366901
EAN 9788203366901
Språk Norsk bokmål
Utgave 1
Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!
Ingen diskusjoner ennå.
Start en diskusjon om verket Se alle diskusjoner om verket