Omtale fra forlaget
Alma har fått egen mobil. Så mye tull hun kan finne på nå! Egon vet jo ikke at det er hun som ringer engang. Men på skolen er det ikke like gøy. Hva gjør man når noen tror man er en tyv? Carin Wirsén er svært god til å skrive lettlest på helt riktig nivå for nybegynnerne. Som pedagog vet hun akkurat hva som skal til. Hun krydrer sine hverdagsfortellinger med både humor og spenning. Dette er en serie lettleste bøker for de yngste nybegynnerne. Det er lite tekst med lesbar typografi, veksling mellom snakkebobler og tekst i versaler. Flotte, fargesterke illustrasjoner. Dette er bøker som lokker til lesning.
Forlag Cappelen Damm
Utgivelsesår 2015
Format Innbundet
ISBN13 9788202433147
EAN 9788202433147
Serie Alma og Egon
Språk Bokmål
Sider 36
Utgave 1
Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!
Lettlest serie om Alma og Egon. Fine tegninger, enkel og oversiktlig tekst, snakkebobler. Egon har egen mobil han elsker å spille på, men Alma har ikke. Hun ønsker seg veldig en, og en dag får hun kusinens gamle telefon! Alma blir kjempeglad, men hva skal hun gjøre når noen gutter i klassen beskylder henne for å ha stjålet den? Da er det godt å ha en venn som Egon!
Ingen diskusjoner ennå.
Start en diskusjon om verket Se alle diskusjoner om verket