Omtale fra forlaget
I et krigsherjet land, gjemmer en mor og datter seg i kjelleren. Mens bombeflyene flyr over et fargeløst, utbombet landskap, flykter jenta inn i sitt indre og henter råd og styrke fra en mystisk og klok fugl.
Boken skildrer hvordan det indre liv kan gi håp i en verden hvor håpet har forstummet. Det er en bok som går rett inn i dagsaktuelle problemstillinger, og likevel oppleves som
allmenngyldig. Historien skaper et empatisk rom for de mest utsatte: Alle barn som er rammet av krig.
Constance Ørbeck-Nilssen (f. 1954) har utdannelse fra Norsk Journalisthøgskole i Oslo, pedagogikk mellomfag ved UiO, samt Tromsø Lærerhøyskole. Hun har også studert litteraturvitenskap, kunsthistorie, jobbet som journalist og lærer, og fullført Norsk Barnebokinstitutts forfatterutdanning. Hun har skrevet en rekke bildebøker og har
samarbeidet med illustratører som Ana Ventura, Hilde Hodnefjeld, Ragnar Aalbu og Akin Duzakin.
Akin Duzakin (f. 1961) har studert ved Statens Håndverks- og Kunstindustriskole
i Oslo. Duzakin har illustrert mer enn 40 bildebøker, og stått for både tekst og illustrasjoner i to av dem. To ganger har han mottatt Brageprisen for bildebøker han laget sammen med Liv Marie Austrem. Han har også to ganger blitt tildelt Kulturdepartementets pris for illustrerte bøker for barn og ungdom, og i 2006 mottok han Bokkunstprisen for sitt mangeårige arbeid som bokillustratør. Duzakin er særlig kjent for poetiske, lett naivistiske motiver i særegne fargenyanser. Han har store billedskapende evner og håndverksmessig sikkerhet.
Forlag Ena
Utgivelsesår 2017
Format Innbundet
ISBN13 9788293473411
EAN 9788293473411
Språk Norsk bokmål
Utgave 1
Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!
Ingen diskusjoner ennå.
Start en diskusjon om verket Se alle diskusjoner om verket